Kwarantanna na sportowo – czyli domowe ćwiczenia usprawniające :)

W zawiązku z obecną sytuacją w naszym kraju i w trosce o Wasze bezpieczeństwo, Akademia Piłkarska GOL Zabełcze zgodnie z rozesłanymi wcześniej informacjami zawiesiła zajęcia treningowe od zeszłego piątku, tj.13.03.2020r. aż do odwołania.

Zgodnie ze specustawą przez okres dwóch tygodni zamknięte będą szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe, a także żłobki i inne placówki oświatowe w całym kraju, takie kroki poczynił również Zarząd MZPN zawieszając do końca marca 2020 r. rozgrywki piłkarskie na terenie Małopolski – we wszystkich klasach rozgrywkowych seniorów od IV ligi do C klasy. Zawieszenie dotyczy także rozgrywek kobiecych, młodzieżowych i dziecięcych. Zatem wszelakie planowane wcześniej turnieje oraz rozgrywki Ligi Żaków aktualnie są w stanie zawieszenia, na chwilę obecną nie prowadzimy również treningów grupowych lecz by uniknąć nudy i tęsknoty za piłką nożną zalecamy by w zaciszu domowym lub ewentualnie na terenie własnego ogrodu wykonywane były przez Was ćwiczenia które nie pozwolą Wam wypaść z piłkarskiego rytmu 🙂

Ćwiczenie 1.
Żonglerka balonami
Opanowanie tej umiejętności to zdecydowanie lepsze czucie i panowanie nad piłką w trakcie gry. Nie chodzi o to, by przemieszczać się po boisku podbijając piłkę, ale dobre czucie jej stopą pomoże lepiej przyjmować ją przy podaniach i wykonywać dryblingi. Wykonywanie tego ćwiczenia z pomocą balonów a nie piłki pozwoli Wam na uniknięcie zdemolowania całego domu w przypadku początkowych niepowodzeń 🙂
Ćwiczenie to możecie podzielić na etapy – rozpoczynając od od podstaw, czyli pojedynczych podbić.
Podrzuć balon (ewentualnie jeżeli ćwiczysz na zewnątrz to piłkę), niech odbije się raz od ziemi, a potem podbij ją raz w górę stopą (nie wyżej niż do uda lub pasa) i złap. Staraj się podbijać prosto, by balon nie uciekał na boki. Podbijać powinno się środkową częścią stopy/buta, tzw. prostym podbiciem. Próbuj wykonywać ćwiczenie raz prawą, a raz lewą nogą.
Po opanowaniu pojedynczych podbić można przejść dalej. Proponujemy, by kolejnym etapem była żonglerka z wykorzystaniem podłoża oraz podbijaniem naprzemiennie raz jedna a raz drugą nogą.
A tak na koniec kilka zasad ułatwiających żonglowanie piłką:
– skup wzrok na piłce, nie rozpraszaj się 🙂
– staraj się podbijać balon / piłkę środkową częścią stopy
– nie podbijaj balona / piłki zbyt wysoko
– staraj się podbijać ją prosto, by nie uciekała na boki
– w kolejnych bardziej zaawansowanych etapach możesz spróbować odbijać balon / piłkę kolanem, głową, barkiem czy nawet klatką piersiową
– i najważniejsze…. nie poddawaj się i trenuj, trenuj, trenuj 🙂

Ćwiczenie 2.
Animal moves

Ćwiczenie to – to nic innego jak naśladownictwo ruchów zwierząt – popularne animal flow – jest świetnym narzędziem do pracy nad stabilnością, mobilnością, koordynacją oraz wzmacnianiem siły. Doskonale nadaje się do urozmaicania rozgrzewki, jest również zabawową forma treningu siłowego i stabilizacyjnego.

Kliknijcie w link i ćwiczcie 🙂
https://youtu.be/X5Z27b5C8Ik

Ćwiczenie 3. (do wykonania poza domem)
Slalomy z piłką.

Drybling.
Żonglerka piłką.


Drodzy Rodzice pomóżmy naszym pociechom przetrwać czas kwarantanny w aktywny sposób, jeżeli tylko macie taką możliwość ćwiczcie z nimi, rozstawcie nawet prowizoryczne bramki na ogrodzie czy nawet korytarzu (wtedy zamiast piłki można zawsze dla bezpieczeństwa zastosować balon) i spróbujcie ćwiczeń z uderzeniami na bramkę np. po slalomie, dryblingu czy doskoku (celem wytrenowania celności i techniki).

Podsyłajcie filmy i zdjęcia z treningów na @ lub dodawajcie w komentarzach na FB – NIE DAJMY SIĘ NUDZIE 🙂

Pozdrawiamy sportowo – trzymajcie się ciepło i do zobaczenia !!!!