Jaki wpływ na wyobraźnię i rozumienie gry przez Młodych Piłkarzy ma oglądanie transmisji meczy piłki nożnej?!

Mecz Reprezentacji, Liga Mistrzów, Liga Europy czy rozgrywki w krajowej lidze- czyli rozważań kilka czy dzieci powinny oglądać takie mecze?

Siłą rzeczy, jeśli dziecko pasjonuje się piłką nożna a z czasem żyje nią nożną i chce uprawiać właśnie ten sport to powinno oglądać jak najwięcej takich rozgrywek! Jest to doskonała okazja do nieustającego budowania świadomości dziecka jako piłkarza, a dla rodziców czas na wspólną rozrywkę i rozwijanie pasji ze swoją pociechą. Gdy Młody Adept zacznie oglądać takie spotkania, Rodzic powinien być przy nim i być przygotowanym na masę dociekliwych pytań ze strony dziecka, a jeżeli młody piłkarz jeszcze nie wie o co powinien zapytać – dobrze by Rodzic z własnej inicjatywy rozpoczął rozważania na temat oglądanych sytuacji w trakcie rozgrywek. Pamiętajmy o tym by naszym pociechom pomagać rozwijać wyobraźnię również tę piłkarską, by pomagać im w analizie dobrych i złych sytuacji z boiska, by wskazać które zachowania są dobre a które są niesportowe, by w konsekwencji i ich „poniosła fantazja boiskowa”. Pamiętajmy również o tym że ułatwi to docelowo szybkie i instynktowne działanie w wielu sytuacjach podbramkowych lub podda im pomysł na inne może nigdy przez nikogo jeszcze nie zastosowane działania…

Na wielu treningach możemy spotkać się z porównaniami dzieci do znanych piłkarzy, oraz opowieściami o tym jak ktoś strzelił bramkę lub o tym którym z piłkarzy chciałyby/chciałaby być, jak grać na boisku – zatem mówmy do nich, tłumaczmy i dodajmy natchnienia, by mogli sobie wyobrażać siebie w tak spektakularnych sytacjach na boiskach. Bramka Ronaldo z przewrotki w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi jest tego doskonałym przykładem, który na długo zapadł w pamięci wielu małych piłkarzy, czego konsekwencjom było wiele sytuacji boiskowych po tym meczu, czy na na treningach gdy wszystkie dzieciaki chciały strzelić każdą bramkę z przewrotki. Nie trudno więc dostrzec jak duży wpływ ma to na dzieci. W związku z tą siłą oddziaływania, zadaniem Rodziców oraz Szkoleniowców Młodych Pasjonatów PIŁKI NOŻNEJ powinno być zachęcanie dzieci do oglądania wszystkich ważnych piłkarskich potyczek na całym świecie, a zwłaszcza naszej reprezentacji. Przypominajmy swoim pociechom o takich spotkaniach, by mogli zaprezentować na treningach swoją wiedzę na ten temat, by rozwijała się ich wyobraźnia i wiedza o profesjonalnych rozgrywkach, a także po to by na treningach z Trenerem mogli poruszać tematykę oglądanych meczy, czy nawet dopytywać które z dzieci śledziło jego przebieg, czy pamiętają: kto strzelił pierwszą bramkę, ile goli padło, czy były jakieś żółte lub czerwone kartki, itp…

Wspierajmy nasze pociechy na wszelkie możliwe sposoby 🙂