Historia

Klub Sportowy ZABEŁCZE, z którego wywodzi się nasza Akademia Piłkarska GOL został założony wraz z wpisem do KRS 29 grudnia 1998 r.

W skład Zarządu weszli:

Józef Waśko – Prezes,

Święs Robert – V-ce Prezes,

Waśko Bogdan – Sekretarz,

Kaptur Jerzy – V-ce Prezes ds.finansowych,

Jurczak Łukasz – członek,

Roszkowicz Stanisław- członek,

Pierzchała Waldemar – członek,

Słowiński Kazimierz –  członek,

Chojnowski Ignacy – członek.

W sezonie 1999/2000 Klub został zgłoszony do rozgrywek klasy B w grupie sądeckiej.
W 2001 z funkcji Prezesa zrezygnował Józef Waśko, na jego miejsce przez Zarząd został wybrany Słowiński Krzysztof.

W sezonie 2000/2001 zostali zgłoszeni do rozgrywek trampkarze starsi, którzy pod skrzydłami znakomitego trenera młodzieży Marka Góreckiego z powodzeniem występowali w tej lidze. W następnych latach trampkarze grali w kolejnych klasach rozgrywkowych, przechodząc później w wiek juniora doszli do klasy okręgowej juniorów starszych.

Seniorzy występując przez siedem sezonów w klasie B, uzyskali w sezonie 2006/2007 awans z pierwszego miejsca do klasy A. W kolejnych latach Klub grał w drugiej lidze prowadzony przez Przemysława Zabrzeskiego oraz Krzysztofa Słowińskiego. Zespół seniorów został wycofany z rozgrywek z powodu braków kadrowych. Większość młodych zawodników wybrała studia  co uniemożliwiło im treningi oraz przyjazdy na mecze.

Naszym celem niezmiennie jest praca z młodzieżą oraz zbudowanie nowej drużyny seniorów. Klub Sportowy Zabełcze cały czas próbuje reaktywować sekcję seniorów, lecz niestety na chwilę obecną mamy za mało zawodników – ale nie poddajemy się i cały czas nad tym pracujemy szkoląc kadrę od najmłodszych lat!

Od 2012 prowadzimy tylko grupy młodzieżowe. W 2018 roku założyliśmy Akademię Piłkarską Gol do której na chwilę obecną przynależy szesnaścioro zdeklarowanych uczestników, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia treningowe prowadzone przez profesjonalnego trenera z licencją UEFA, sparingi oraz turnieje. Adeptami naszej Akademii są dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczęta z roczników 2009-2013, cały czas prowadzimy nabór dzieci od 4 do 12 roku życia.  Zachęcamy by odwiedzić nas na zajęciach i przekonać się z jakim zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadzone są
w Akademii Piłkarskiej zajęcia, jak wiele pasji i taktycznej wiedzy jest przekazywane młodym pasjonatom piłki nożnej przez naszego Trenera Tomasza Szczepańskiego. Celem naszej Akademii jest krzewienie kultury fizycznej i wychowywanie dzieci i młodzieży przez nią od najmłodszych lat.

Nasza Akademia cały czas dąży do rozwoju. Obecnie dzięki otrzymanej dotacji przyznanej przez Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla na rok 2019, modernizujemy zaplecze gospodarczo – sanitarne, czyli szatnie przy boisku oraz toaletę i prysznice.