Akademia Piłkarska GOL w I lidze Żaków :-)

Tak i stało się, już za chwilę, już za moment rusza I liga Żaków !!! I kolejka już 07.09.2019 r. – Akademia Piłkarska GOL też tam będzie !

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ligowym terminarzem który jest dostępny pod adresem: http://nsozpn.pl/terminarz-i-liga-zakow/ , aktualne tabele i terminy znajdziecie również pod adresem: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,33628.html

Drodzy rodzice pamiętajcie o tym, że najważniejsze w rozwijaniu Pasji Waszego dziecka jest jego zdrowie i bezpieczeństwo – zatem pamiętajcie o tym by najpóźniej do dnia 3.09.2019 r. wszyscy Adepci Akademii Piłkarskiej GOL mieli NIEZBĘDNE zaświadczenia / KARTY ZDROWIA SPORTOWCA/ od lekarza sportowego bądź lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do gry w piłkę nożną przez Waszą pociechę. Niestety Adepci którzy nie doniosą zaświadczeń nie zostaną wpuszczeni na murawę podczas rozgrywek ligowych. Dodatkowo bardzo prosimy by rodzice Adeptów z rocznika 2013 mieli na zaświadczeniu informację od lekarza iż nie ma przeciwwskazań by dziecko uczestniczyło w rozgrywkach wraz z rocznikami 2011/2012.


TERMINARZ (po uwzględnieniu zmian terminów rozgrywek AP GOL):

KOLEJKA 7. 21.10.2019 r. (poniedziałek) godz. 16:30 – boisko Helena – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) Helena Nowy Sącz – AP GOL Zabełcze – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 22.10.2019 (wtorek)!!!

KOLEJKA 6. 12.10.2019 r. (sobota) godz. 10:00 – stadion KS Zabełcze – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) AP GOL Zabełcze – Dąbrowia Wielogłowy – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 15.10.2019 (wtorek)!!!

KOLEJKA 5. 05.10.2019 r. (sobota) godz. 10:00 – stadion Nawojowa – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) KPT Nawojowa – AP GOL Zabełcze – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 08.10.2019 (wtorek)!!!

KOLEJKA 4. 28.09.2019 r. (sobota) godz. 09:00 – stadion KS Zabełcze – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) AP GOL Zabełcze – ULKS PRZYDONICA – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 01.10.2019 (wtorek)!!!

KOLEJKA 3. 21.09.2019 r. (sobota) godz. 10:00 – stadion KS Zabełcze – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) AP GOL Zabełcze – Zawada – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 24.09.2019 (wtorek) godz. 10:00

KOLEJKA 2. 16.09.2019 r. (poniedziałek) godz. 16:30 – boisko Biegonice – Liga Żaków (roczniki 2011/2012/2013) Biegoniczanka – AP GOL Zabełcze – !!! UWAGA !!! mecz przeniesiony z 17.09.2019 (wtorek)!!!

KOLEJKA 1. 07.09.2019 r. (sobota) godz. 10:00 – stadion KS Zabełcze – LIGA Żaków (roczniki 2011/2012/2013) AP GOL Zabełcze – Skalnik Kamionka Wielka wynik 3:0 (walkower – drużyna Skalnika nie pojawiła się )R E G U L A M I N rozgrywek o mistrzostwo I  ŻAKÓW ( F1, F2 – rocznik 2011 i młodsi ) w sezonie jesień 2019 r.

1. W rozgrywkach I Żaków obowiązuje rocznik 2011 i młodsi.

2. W drużynach Żaków może brać również udział zawodnik z rocznika 2012 pod warunkiem, iż ukończył 7 lat + 1 dzień.

3. Zawody odbywają się systemem ligowym, każda liga liczy od 8 do 12 drużyn.

 5. Każdy zawodnik musi posiadać aktualne badanie lekarskie ważne do 12 miesięcy o ile lekarz nie zaleci krótszego badania, oraz aktualny ważny dokument tożsamości ( legitymacja szkolna, paszport ).

6. Opiekunowie na zawodach muszą posiadać aktualną listę uprawnionych zawodników ( zawodnik musi być zarejestrowany w systemie ekstranet ) przez tut. Komisję Gier. Udział w grze zawodnika bez potwierdzenia na liście zgłoszeń będzie traktowane jako udział nieuprawnionego zawodnika – mecz zostanie zweryfikowany walkowerem a dany klub ukarany karą finansową w wysokości 100 zł .

 7. Osoba sprawująca opiekę nad Żakami musi być pełnoletnia i posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz posiadać aktualną licencje trenerską.

8. Zawody odbywają się na boiskach o wymiarach: szerokość 40 – 46 m, długość 26-30 m. Dopuszcza się grę na boiskach z nawierzchnią sztuczną . Bramki 3 x 1.55 m ( w wyjątkowych przypadkach 3 x 2 m). Pole karne 11 x 7 m. Rzut karny z 7 m. Piłka do gry nr 4. Zalecany system rozgrywek turniejowy. Przy systemie turniejowym : czas gry przy 3-4 meczach wynosi maksymalnie 2 x 15 min. z 5 min. przerwą. Przy 5-7 meczy czas gry maksymalnie 2 x 8 min. Przy systemie ligowym czas gry 4 x 12 min. Linie – dopuszczalne stożki.

9. Bramki nie można zdobyć bezpośrednio: z rozpoczęcia i wznowienia gry, – z wrzutu z autu ( aut – wprowadzenie piłki nogą, przeciwnik w odległości 3 m).

10. Bramkę można zdobyć z rzutu wolnego z połowy przeciwnika ( mur 5 m ).

 11. Wznowienie gry przez bramkarza, oraz rzut od bramki tylko do połowy boiska.

12. Kadra na każdy mecz wynosi maksymalnie 18 zawodników, na boisku występuje jednocześnie 5 zawodników w tym bramkarz. Gra bez spalonych.

13. Zmiany zawodników odbywają się systemem „ hokejowym „ z możliwością powrotnych zmian.

14. Zawodnicy występują tylko w obuwiu miękkim tzw.: lanki, trampki, tenisówki itp.

15. Sędziów do prowadzenia zawodów zabezpiecza KS OZPN ( po jednym na dany mecz ) gospodarz opłaca sędziego. Sprawozdanie należy wypełnić wg ogólnie przyjętych zasad.

16. Zawody prowadzone są wg Przepisów gry w piłkę nożną za wyjątkiem poprawek zawartych w niniejszym regulaminie.

17. Kary: 2 min, zawodnik wykluczony zostaje zastąpiony przez zawodnika rezerwowego – drużyna gra w komplecie.

18. Za zgodą Komisji Gier  Podokręgu, możliwe jest posiadanie dwóch drużyn różnych (a w szczególnych przypadkach tych samych) roczników w tej samej klasie i grupie rozgrywkowej, ale pod warunkiem uprawnienia zawodników do gry na osobnych listach (przepis ten nie dotyczy bramkarzy). Gra zawodników uprawnionych do gry w zespole np. Orzeł I w zespole Orzeł II będzie traktowana jako gra zawodników nieuprawnionych, z konsekwencjami wynikającymi z tego faktu – zmiany zawodników na listach mogą być dokonane tylko w okresie zimowego okienka transferowego.

19. Udział zawodnika w meczu w którym zgodnie z postanowieniami regulaminu rozgrywek obowiązuje system zmian powrotnych będzie traktowany jako udział w meczu w wymiarze nieprzekraczającym połowy meczu.

 20. Klubom przysługuje odwołanie odnośnie przebiegu zawodów do Komisji Gier po wniesieniu kaucji protestacyjnej w wysokości 100 zł zgodnie z Art. 2 Uchwały nr 20/Z/2019 z dnia 16.07.2019 r. Zarządu MZPN w Krakowie.

21. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Komisji Gier Podokręgu MZPN  Nowy Sącz.

22. Regulamin został zatwierdzony na posiedzeniu Zarządu  Podokręgu MZPN  Nowy Sącz. w dniu 06 sierpnia 2019 r. 


Relacje z meczy ligowych Akademii Piłkarskiej GOL:

Kolejka 1. AP GOL Zabełcze – Skalnik Kamionka Wielka wynik 3:0 (walkower – drużyna Skalnika nie pojawiła się )

Kolejka 2. Biegoniczanka – AP GOL Zabełcze wynik 7:0. Ekipa AP GOL podjęła rywalizację ze starszym i bardziej ogranym przeciwnikiem. Adepci AP GOL w meczy zaprezentowali walkę i ogromne zaangażowanie lecz niestety zabrakło umiejętności typowo piłkarskich – nad nimi poprucjemy na treningach. Wyróżniający się w tej kolejce zawodnicy to zdecydowanie Bieniu, Hatinio i Rafał.

Kolejka 3. AP GOL Zabełcze – Zawada wynik 2:6. Niestety wielu adeptów AP GOL weszło w mecz z za małym zaangażowaniem a wręcz niemrawo. Na tle zawodników Zawady na wyróżnienie zasłużyli Mati i Hatinio. Zarówno ich jak i pozostałych adeptów czeka jeszcze wiele pracy. Na chwilę obecną cieszą 2 zdobyte gole.

Kolejka 4. AP GOL Zabełcze – ULKS PRZYDONICA wynik 1:10 Pomimo porażki w meczu naszym zawodnikom należą się brawa, za walkę z rywalami oraz próby ładnego grania piłką (m.in. rozegrania od bramkarza, zmiany kierunku akcji). Debiut Drużyny AP GOL w rozgrywkach ze starszym rocznikiem jest cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości. Cieszy lepsza orientacja i reakcje na wydarzenia boiskowe ale nadal musimy nad tym pracować by ciągle podnosić jakość naszej gry i zdecydowanie podnieść skuteczność /kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam niestey zemściło się straconymi bramkami/. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyli Mati, Antonio, Gruby (rajdy na skrzydle-super) oraz Kuba-Prezes. Kilku graczy Jula, Frano, Karol, Tobi, Szymon, Gajek i Rafinio miało lepsze i gorsze momenty spowodowane aktualnymi umiejętnościami oraz często zbyt wolnymi działaniami z piłką oraz brakiem agresywności w grze. Ogólnie: Z każdym razem jest lepiej lecz przed wszystkimi zawodnikami AP GOL jeszcze masa pracy.

Kolejka 5. KPT Nawojowa – AP GOL Zabełcze wynik 1:15 Historyczne zwycięstwo ekipy AP GOL Zabełcze w Lidze Żaków. Cieszą pierwsze punkty i zaangażowanie wszystkich piłkarzy. Dużo akcji, strzałów, rozegrań mogło się podobać. Martwi natomiast nieoczekiwana absencja kilku zawodników bez powiadomienia trenera lub kierownika drużyny.

KOLEJKA 6. AP GOL Zabełcze – Dąbrowia Wielogłowy wynik 5:2 Kolejne zwycięstwo AP GOL Zabełcze. Z każdym meczem adepci Akademii prezentują z większym zaangażowaniem swoje umiejętności – co daje masę radości. W tych rozgrywkach bramki zdobyli: Antek, Tobiasz, Karol.

KOLEJKA 7. Helena Nowy Sącz – AP GOL Zabełcze wynik 6:0 AP GOL ZABEŁCZE zakończyło jesienne rozgrywki porażką z drużyną Heleny. Zawodników należy pochwalić za podjęcie walki z przeciwnikiem lecz delikatnie zganić za skuteczność. Niestety ponownie zawiodła frekwencja i o ile wynik jest drugoplanowy i narazie nie ważny to nad brakiem obecności i informacji trzeba się zastanowić…

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,33628.html